ÖVRIGT / Mattor / Textil 4482066
nr 448 2066
Textil
'Florida' Farma Textiltryck AB, Partille Sverige 1950-tal, 50-talsmönster i rött, blått, svart och olivgrönt, längd 2.20 meter, 130 cm bred, tyget märkt efter långsida: 'SVENSKT HANDTRYCK FLORIDA', märkt med prislapp:'Farma Textiltryck AB, Partille', handskrivet på stocken: 'Kv. Esco 'Florida 34'' (nytt oanvänt tyg från 1950-talet)
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
måndag 29 januari 2007
kl 16:00:01
200 kr
150 kr
300 kr
500 kr
450 kr
ledande budet*